Gardrób frissítés

A költözés apropóján egy jóízű lomtalanítást is tartottunk, amin a gardróbom tartalma is átesett. Így történt, hogy alkalmam adódott megmutatni, hogy hogyan választottam gardróbszekrényt, illetve hogyan cseréltem le a borzalmas állapotban levő ruhatáramat jól variálható kapszulagardróbra.

20191029_090006.jpg

Tudni kell rólam, hogy határozott elképzelésem van arról, hogy mit veszek fel, bár inkább arról, hogy mit nem. Így harmincévesen is a gimis cuccaimat hordtam. Mára azonban elérkezett az idő a frissítésre, hiszen nem csupán divatjamúltak lettek, de az anyaguk is megkopott már.

Két csoportba szedtem őket: Az egyiket bevittem a H&M-be, az újszerű, de kiselejtezett darabokat rendbe szedtem, lefényképeztem és mehetnek a gardróbcsere.huvatera.hu párosra, ahol szerető új gazdáikat várják, illetve találták meg.

Ezután listát készítettem a megmaradt darabokról, és arról, hogy mi hiányzik. Abban, hogy ne lőjek nagyon mellé egy-egy darabbal, nagyon sokat segítettek Molnár Tímea cikkei. Itt ismerkedtem meg az évszaktípusokkal, és a kapszula gardróbbal is. 

Személy szerint a vásárlás nem tartozik a kedvenc tevékenységeim közé. Körbenéztem az idei ruha kínálatot (használt és új is), és választottam magamnak egy-két helyet, amit rendszeresen figyelek majd, és ha passzol valami a listámmal, feljegyzem.

ruhatar_minta_3.jpg

Kicsit furának tűnhet, hogy miért nem veszem meg rögtön, de van még egy elvem, amitől csak ritkán tekintek el, ez pedig, hogy mennyi pénzt vagyok hajlandó adni egy-egy ruhadarabra. Ha leárazás előtt fogyna el az adott darab, és drágállom, akkor azt el fogom engedni.

Szóval a ruhaképeket szintén Pinterest mappában gyűjtöm, így egymás mellett is láthatom őket, hogy valóban illenek-e egymáshoz, illetve ahhoz, amit rajtam fognak képviselni (alkatomnak megfelelő szabású, nem túl merész-e hozzám, stb.). Ekkor jöhet egy rostálás, mert bizony akadt olyan darab, ami nem passzolt az összképbe, így inkább elvetettem, mint hogy évekig kuksoljon a szekrényben, mert nem tudom felvenni.

ruhatar_minta_1.jpg

Ezután már csak annyi dolgom volt, hogy beosszam, mit mikor veszek meg (például évszakfüggően mikor lesz rá szükségem). Közben bizonyos időközönként leellenőrizöm az árukat (amit előzetesen feljegyeztem a kép mellé, hogy lássam, valóban csökken-e az ára), illetve a készletet is szemmel tartom. Amikor eléri a számomra megfelelő árat, mehet a kosárba, majd mosás után a szekrénybe.

Ha kíváncsi vagy arra is, hogy az új ruhatáramnak hogyan választottam szekrényt és hogyan rendszereztem, figyeld az új cikkeket Instagramon, amint elkészült, már mutatom is!

Címkék: Rendszerezés